Naše spracovanie netkaných textílií

 

Cutter ZUND – tá najlepšia voľba pre vaše rezanie

Digitálna rezačka od svetoznámej švajčiarskej firmy ZUND ponúka top kvalitu a premieňa vaše nápady na realitu. Poskytuje čisté rezy od prvého, až po posledné vlákno. Ponúkame možnosť rezania rôznych materiálov a aplikácií z netkaných a iných textílií, izolačných dosiek, peny, papiera, využívaných v rozličných odvetviach priemyslu. Pracovná plocha stroja je 1800 x 2500 mm. Využite nami ponúkané služby práve pre vašu aplikáciu.

digitálna rezačka

 

formátovanie netkaných textílií

Ide o sústavu dvoch strojov, z ktorých prvý zabezpečuje automatické odvíjanie netkaných textílií s pracovnou šírkou max. 1600 mm (šírka kotúča) a ich následné primárne formátovanie na požadované dĺžky. Výstupný formát má tvar obdĺžnika alebo štvorca, a to podľa požiadavky zákazníka. Minimálne dĺžky výstupných formátov sú od 1 mm až po 20 000 mm. Šírka závisí od šírky zakladaného kotúča. Nastavenie rezania dĺžok je možné v rádoch milimetrov.

Túto linku využívame najmä pri výrobe malospotrebiteľských balíčkov netkaných textílií pre záhradkárov, pre formátovanie netkaných textílií a pre výrobu ochranných návlekov. Využiť sa však dá pre akékoľvek požiadavky zákazníkov z rôznych oblastí priemyslu.

formátovanie textílií

 

skladanie netkaných textílií

skladanie textílií

Druhá časť našej linky ponúka možnosť poskladania narezaných formátov do kompaktných balíčkov tak, aby sa s naformátovaným materiálom ľahko manipulovalo, aby bol skladný a pripravený pre následné balenie.

 

rezanie netkaných textílií

Rezačka netkaných textílií má pracovnú šírku 3 200 mm. Ponúkame rezanie netkaných textílií od plošnej hmotnosti 12 g/m2 až po 150 g/m2. Rezanie prebieha bez prevíjania materiálu a rez je teda veľmi presný. Pri rezaní využívame špeciálnu najmodernejšiu technológiu povrchovej úpravy rezacích nástrojov tak, aby nedochádzalo k roztaveniu materiálu v okolí rezu a jeho následnému zlepeniu, a zároveň aby pri rezaní nebolo potrebné kvapalinové chladenie.

rezanie kotúčov netkaných textílií

 

meranie dĺžky netkaných textílií

prevíjanie a meranie dĺžok

Tento stroj slúži na prevíjanie a meranie dĺžok netkaných textílií z veľkých, tzv. jumbo kotúčov, na menšie – podľa požiadavky zákazníkov. Má pracovnú šírku 1 600 mm a plynulé regulovanie rýchlosti prevíjania so systémom presného merania.