Naše spracovanie netkaných textílií

cutter zund - tá najlepšia voľba pre vaše rezanie

ZUND

Digitálna rezačka od svetoznámej švajčiarskej firmy ZUND ponúka top kvalitu a premieňa vaše nápady na realitu. Poskytuje čisté rezy od prvého, až po posledné vlákno. Ponúkame možnosť rezania rôznych materiálov a aplikácií z netkaných a iných textílií, izolačných dosiek, peny, papiera, využívaných v rozličných odvetviach priemyslu. Pracovná plocha stroja je 1800 x 2500 mm. Využite nami ponúkané služby práve pre vašu aplikáciu.

formátovanie netkaných textílií

Ide o sústavu dvoch strojov, z ktorých prvý zabezpečuje automatické odvíjanie netkaných textílií s pracovnou šírkou max. 1600 mm (šírka kotúča) a ich následné primárne formátovanie na požadované dĺžky. Výstupný formát má tvar obdĺžnika alebo štvorca, a to podľa požiadavky zákazníka. Minimálne dĺžky výstupných formátov sú od 1 mm až po 20 000 mm. Šírka závisí od šírky zakladaného kotúča. Nastavenie rezania dĺžok je možné v rádoch milimetrov.
Túto linku využívame najmä pri výrobe malospotrebiteľských balíčkov netkaných textílií pre záhradkárov, pre formátovanie netkaných textílií a pre výrobu ochranných návlekov. Využiť sa však dá pre akékoľvek požiadavky zákazníkov z rôznych oblastí priemyslu.

skladanie netkaných textílií

Druhá časť našej linky ponúka možnosť poskladania narezaných formátov do kompaktných balíčkov tak, aby sa s naformátovaným materiálom ľahko manipulovalo, aby bol skladný a pripravený pre následné balenie.

laminovanie netkaných a iných textílií

Vďaka technológii od renomovaných výrobcov KLIEVERIK a MEYER ponúkame vysokú kvalitu laminácie a množstvo kombinácií spájania rôznych druhov materiálov s pomocou tavných lepidiel vo forme prášku, fólie, alebo mriežky.

  • – laminácia horúcim kalandrom – pracovná šírka linky 2 500 mm, hrúbka vstupných materiálov do 25 mm
  • – plochá laminácia – pracovná šírka linky 1 800 mm, hrúbka vstupných materiálov do 150 mm

Technológie spĺňajú aj náročné požiadavky koncových užívateľov, akými sú automobilový priemysel, zdravotníctvo, výroba nábytku, matracov, obuvi.

rezanie netkaných textílií

Rezačka netkaných textílií má pracovnú šírku 3 200 mm. Ponúkame rezanie netkaných textílií od plošnej hmotnosti 12 g/m2 až po 150 g/m2. Rezanie prebieha bez prevíjania materiálu a rez je teda veľmi presný. Pri rezaní využívame špeciálnu najmodernejšiu technológiu povrchovej úpravy rezacích nástrojov tak, aby nedochádzalo k roztaveniu materiálu v okolí rezu a jeho následnému zlepeniu, a zároveň aby pri rezaní nebolo potrebné kvapalinové chladenie.

meranie dĺžky netkaných textílií

Tento stroj slúži na prevíjanie a meranie dĺžok netkaných textílií z veľkých, tzv. jumbo kotúčov, na menšie – podľa požiadavky zákazníkov. Má pracovnú šírku 1 600 mm a plynulé regulovanie rýchlosti prevíjania so systémom presného merania.