Filtračné materiály

nanovláknová membrána - hĺbková filtrácia

Spoločnosť PEMI CORPORATION s. r. o. je výhradným zástupcom spoločnosti NANOMEDICAL s. r. o. Praha pre Slovensko, strednú a východnú Európu, Áziu. Ponúkame vám filtračné médium AntiMicrobe Web R pre výrobu špeciálnych medicínskych rúšok a filtračných vložiek do respirátorov s účinnosťou vírusovej a bakteriálnej filtrácie 99,9% (VFE, BFE)

certifikáty

benefity

  •  vysoká filtračná účinnosť 99,9 % vírusov a baktérií
  •  hĺbková filtrácia – zachytí vírusy, aj častice menšie ako vírus, tzv. submikrónové častice, ktoré meltblown nezachytí
  •  priedušnosť 200 l/m²/s (respirátor 60 – 100 l//m²/s)
  •  účinnosť až 12 hodín
  •  hygienicky a zdravotne nezávadný materiál

Okrem uvedeného materiálu ponúkame aj iné nanovláknové membrány – filtračné médiá vyrábané špeciálnou nanotechnológiou na filtráciu vody a vzduchu pre využitie v chemickom, odevnom, zdravotníckom a potravinárskom priemysle, filtračné médiá pre letecký priemysel podľa individuálneho zadania a požiadaviek zákazníkov.

pemitex sns ag

Nový trojvrstvový kompozitný materiál vyrobený z hydrofóbnej netkanej textílie Spunbond a netkanej vpichovanej textílie s obsahom iónov striebra. Práve striebro dáva tomuto výrobku unikátne vlastnosti, nielen čo sa týka antibakteriálnej účinnosti, ale aj tzv. samočistiacej schopnosti, ničiť baktérie a vírusy.

Hydrofóbny Spunbond zabezpečuje odpudivosť vonkajšej a vnútornej strany textílie, čo znamená že kvapôčky s vírusom sú odpudzované od povrchu textílie. Rúško vyrobené z tohto materiálu chráni človeka z vonka pred vírusom a zároveň naopak, ľudí pred nakazenou osobou, ktorá si napríklad kýchne, alebo kašle. Naša spoločnosť vyvinula zatiaľ dva typy tohto unikátneho materiálu. Obidva typy sa skladajú z hydrofóbnej netkanej textílie typu Spunbond a netkanej vpichovanej textílie vrátane antimikrobiálnej úpravy na báze iónov striebra. Rozdiel je v hrúbke materiálu a v obsahu striebra.

pemitex sns ag 30

Vrchnú a spodnú vrstvu tvorí hydrofóbna netkaná textília biela 15 g/m². Prostredná vrstva je netkaná vpichovaná textília 115 g/m² – 70 % polypropylénova striž, 30 % polypropylénová striž s obsahom iónov striebra. Certifikovaná antibakteriálna účinnosť 64,19 %.

Pozrieť technický list

pemitex sns ag 50

Vrchnú vrstvu tvorí hydrofóbna netkaná textília biela 50 g/m² . Spodnú vrstvu tvorí hydrofóbna netkaná textília biela 30 g/m² . Prostredná vrstva je netkaná vpichovaná textília 115 g/m² – 50 % polypropylénova striž, 50 % polypropylénová striž s obsahom iónov striebra, antibakteriálna účinnosť 95,7 %. Aktuálne naša firma testuje a vyvíja ešte účinnejšie kompozitné filtračné materiály v spolupráci s Technickou Univerzitou v Bratislave

Účinky iónov striebra fungujú vo vlhkom prostredí, čo v danom prípade zabezpečuje vydychovaný vzduch. Voľné ióny Ag dokážu rozkladať bielkoviny v mikroorganizmoch. Bielkoviny sú pre mikroorganizmy nevyhnutnou súčasťou, nakoľko vo väčšine prípadov tvoria ich obal a sú výživnou zložkou pre tieto mikroorganizmy. Voľné ióny striebra dokážu viazať na bielkoviny v bunkovej stene baktérií a narušujú ich plazmatickú membránu.